Obrączki ślubne jaka szerokość.

Dzieląc się z Państwem naszym 20 - letnim doświadczeniem w branży jubilerskiej, stwierdzamy iż młode pary najczęściej wybierają obrączki ślubne o szerokości 4 mm i 5 mm.

Jest to szerokość optymalna dla takich typowych rozmiarów palca: damski 10 - 14, natomiast męski 18 - 22. Najczęściej komplet obrączek ma jednakową szerokość 4 lub 5 mm.

Jednak dosyć często zdarzają się sytuacje, kiedy damska obrączka jest węższa od męskiej. Damska ma 4 mm, natomiast męska 5 mm. Panie mierząc obrączki, zakładając je na serdeczny palec lewej dłoni, na której już znajduje się pierścionek zaręczynowy, stwierdzają że 5 mm do pierścionka nie pasuje, że taka obrączka jest zbyt szeroka - wybór więc pada na obrączkę o szerokości 4mm. Rzadko zdarza się, iż Panie przekładają pierścionek na palec środkowy lub na drugą dłoń. Chcą obrączkę ślubną nosić na tym samym palcu co pierścionek zaręczynowy. 

Możemy śmiało powiedzieć, że Panie dobierają obrączkę do pierścionka. Dużą rolę odgrywa też długość palca, jeżeli palce są długie, wtedy z powodzeniem na palcu mieści się pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna nawet o szerokości pięciu milimetrów.

Panowie ze szczupłymi dłońmi, przy rozmiarze palca do 18, najczęściej wybierają szerokość obrączki 4 mm. Przy rozmiarze palca powyżej 18, tak do 25 - bardzo często szerokość obrączki dla Panów to 5mm. Natomiast przy większych rozmiarach palca, powyżej 26, Panowie chcą mieć szeroką i wyrazistą obrączkę, wtedy ich wybór to 6 lub nawet 7 mm.

Bardzo często komplet obrączek ślubnych ma różną szerokość. Panie dobierają dla siebie optymalną szerokość uwzględniając właśnie te wymienione czynniki, takie jak: długość i rozmiar palca oraz formę pierścionka zaręczynowego. Panowie natomiast uwzględniając preferencje Pań :-), głównie kierują się rozmiarem palca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl