Obrączki klasyczne


  

Obraczki-klasyczne


Mat - rodzaje.

 

rodzaje-matowania-obraczek


Brylanty - rodzaje oprawy.

 

     Brylant, ten magiczny kamień, nada Twojej obrączce elegancji, wyjątkowości.. Oprawy K1, K2, K3 i K4 to świetna opcja dla jednego kamienia. Pozostałe propozycje to tylko sugestie jak mogą wyglądać inne rozwiązania. Możecie Państwo dowolnie zaprojektować sposób, ilość oraz wielkość oprawionych kamieni. Tak by klasyczna, ponadczasowa obrączka zyskała nutkę indywidualności...

rodzaje-zakuc-brylantow-lub-cyrkoni

 


 

Obrączki klasyczne

Kiedy myślimy o dniu naszego ślubu, prawdopodobnie myślimy o dużym, błyszczącym pierścionku zaręczynowym z brylantem. Biała suknia, ojciec panny młodej, wszędzie bukiety kwiatów, obrzucanie ryżem na szczęście, rodzinne spotkanie, by uczcić miłość dwojga ludzi. Ale co z obrączkami – nie wolno zapomnieć o obrączkach! Wszak to najbardziej rozpoznawalny symbol małżeństwa na świecie. Czym dokładnie jest klasyczna obrączka ślubna i co warto wiedzieć przed jej zakupem?

Klasyczna obrączka - czym jest ?

Klasyczna obrączka ślubna to tradycyjnie złoty pierścionek lub obrączka wymieniana między parami w dniu ślubu. Zwykle nosi się go na czwartym palcu lewej dłoni – w większości kultur powszechnie uważa się, że jest to palec serdeczny, ale nie zawsze tak jest. Obrączkę ślubną noszą zarówno panna młoda, jak i pan młody, w przeciwieństwie do jej odpowiednika, pierścionka zaręczynowego, który jest zwykle zarezerwowany tylko dla panny młodej i jest wręczany jako podczas oświadczyn. Obrączki ślubne są zwykle wręczane podczas ceremonii zaślubin i zakładane na serdeczny palec każdego z partnerów po złożeniu ślubów.

Obrączki ślubne klasyczne - postaw na tradycję

Obrączka jest symbolem trwałego zaangażowania i obietnicy miłości, wierności i uczciwości pary. Uważa się, że kształt pierścienia oznacza ich wieczną miłość, a umieszczony na czwartym palcu lewej dłoni łączy się bezpośrednio z sercem. Obrączki ślubne klasyczne są tradycją od setek, jeśli nie tysięcy lat, ale większą
popularność zyskały od epoki wiktoriańskiej. Dzieje się tak, ponieważ biżuteria stała się łatwiejsza do masowej produkcji i nie była produkowana z czystego, mniej trwałego złota. Oznaczało to, że więcej ludzi mogło sobie pozwolić na pierścionki z około 10-karatowym złotem, które wciąż wyglądały
cudownie i były idealnym symbolem miłości. Tradycja ta jest żywa nadal.

Obrączki klasyczne - doskonały wybór dla par które cenią minimalizm

Obrączka pozostaje stałym znakiem wiecznej miłości, mimo że style ewoluowały, a gusta się unowocześniały. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to wybrać najlepszą. Wybór obrączek ślubnych jest istotny. Jak wybrać idealny styl i trend, skoro jest tak wiele do wyboru? Jeśli chodzi o trendy w modzie, najodważniejszym posunięciem jest ich ignorowanie i zwrócenie się w zamian do tradycji. Trendy przychodzą i odchodzą, ale te klasyczne obrączki jego i jej pozostają popularne od dziesięcioleci. Klasyczne fasony obrączek, są  odporne na trendy i czas. Fakt, że tradycyjne projekty przemawiają do szerokiego grona osób, sprawia, że nigdy nie wychodzą z mody.

Obrączki klasyczne złote żółte

Klasyczne obrączki z litego żółtego złota same w sobie nadają blasku i dobrze komponuje się z pierścionkami zaręczynowymi z żółtego lub białego złota. Panna młoda, która chce mieć taki sam pierścionek jak jej ukochany, może wybrać tę obrączkę, ponieważ jest całkowicie uniwersalna i może być stworzona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Przyszła panna młoda może również zdecydować się na dodanie diamentów lub kolorowych kamieni szlachetnych do zwykłej obrączki z żółtego złota, nadając ostatecznemu projektowi niepowtarzalny akcent.

Obrączki ślubne białe złoto

Obrączki ślubne z białego złota plasują się pomiędzy tym najbardziej konwencjonalnym a ponadczasowym. I są najbardziej eleganckie ze wszystkich. Tradycyjna obrączka z białego złota to smukła, solidna metalowa obrączka o szerokości 3-4 mm, która jest idealnym symbolem wiecznej miłości. Kolor obrączki z białego złota zależy od jego połączenia z innymi metalami. Stopy z domieszką niklu będą miały lekko słomkowy odcień, zaś te w połączeniu z palladem szarawy odcień.

Obrączki matowe czy polerowane ?

Tak naprawdę nawet jeśli początkowo wybierzemy obrączki matowe czy błyszczące, z biegiem czasu porysują się, niezależnie od tego, czy są matowe czy wypolerowane. Mat stanie się z upływem czasu bardziej błyszczący, a polerowanie ulegnie zmatowieniu. Dodatkowo trwałość matu zależy od jego struktury. Wyróżniamy, stopniując od najbardziej trwałego na ścieranie do najmniej, maty kreskowe, piaskowania i satynowanie. Trwałość matu/polerki zależy także od tego czy narażamy nasze dłonie, a przy tym i biżuterię, na częste uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne. Na obrączce osoby pracującej fizycznie uszkodzenia i ścieranie będzie znacznie szybciej postępowało niż na pierścionku osoby pracującej za biurkiem.

Obrączki fazowane

W naszym sklepie znajdziesz różne profile obrączek. Jak wybrać ten najlepszy dla siebie? Najbardziej klasycznymi profilami są obrączki ślubne półokrągłe i owalne. Mają one zaokrąglone krawędzie, przy czym obrączki półokrągłe nieco bardziej przylegają do palca. Z kolei modele o profilu płaskim mogą mieć profil fazowany lub profil płaski. Zwykle mają płaską krawędź zewnętrzną, ale są zaokrąglone od wewnątrz, aby ułatwić noszenie. Stanowią jeden z częściej wybieranych profili męskich obrączek ślubnych i doskonałe dopełnienie pierścionka zaręczynowego. Są bardziej nowoczesne, zwłaszcza w modelach z fazowaniem. Obrączki fazowane mają trzy fasetki, podczas gdy tradycyjne obrączki mają ciągłą powierzchnię zewnętrzną. Te fasetki tworzą lekko zaokrągloną krawędź dla większego komfortu ich noszenia.

Obrączki ślubne z soczewką

Nie tylko profil obrączki jest cechą wyróżniającą obrączki ślubne. Warto zwrócić uwagę także na to, czy jest ona od środka wypukła czy płaska. Jeśli wnętrze jest wypukłe, mamy do czynienia z jest tzw. soczewką. Jest to bardzo wygodna opcja, gdyż soczewka pomaga przy zakładaniu i zdejmowaniu obrączki z palca. Brzegi obrączki są przyjemnie zaokrąglone, dzięki czemu nie ranią skóry, a podczas częstych w ciągu dnia zmian szerokości palców nie ściska spuchniętego palca ani nie spada z nieco zziębniętego zimą. Wolna przestrzeń pod brzegami obrączki sprawia także, że latem skóra pod metalem się tak nie poci i nie występuje tradycyjnie nieopalony fragment jasnej skóry. Do tego obrączka z soczewką jest nieco lżejsza w porównaniu do obrączki bez soczewki.

Ile kosztują  obrączki ślubne, od czego zależy koszt

Nie ma jednej konkretnej odpowiedzi ani kwoty na to, ile pieniędzy należy wydać na obrączkę. Cena ostatecznie zależy od Twojego stylu i ogólnego budżetu. Mając to na uwadze, przy ustalaniu budżetu na obrączki należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, warto rozważyć styl pierścionka zaręczynowego. Na przykład, jeśli zdecydowałeś się na prosty pierścionek zaręczynowy, możesz wybrać obrączkę, która dopełni pierścionek zaręczynowy i doda mu dodatkowego blasku. Na cenę obrączek wpływa oczywiście użyty stop metalu, szerokość i rozmiar obrączki, posiadana (lub nie) soczewka, użycie kamieni szlachetnych, w tym rodzaj ich szlifu, ilość karatów, przejrzystość czy kolor. Miej to na uwadze, planując budżet na obrączki ślubne.

 Obrączki klasyczne - zawsze modne

 

Dlaczego klasyczne obrączki to dobry wybór ?

Klasyczne obrączki ślubne to doskonały wybór dla osób poszukujących prostoty i ponadczasowej elegancji.

Takie obrączki, wyglądają zawsze dobrze bez względu na zmieniającą się modę.

Możecie Państwo wybrać różne rodzaje kształtów; 

  •  płaski, 
  •  półokrągły,
  •  owalny, 
  •  trapez - to płaska obrączka ze ściętymi rantami.

-kolor złota:

  •  biały, 
  •  żółty
  •  różowy

,powierzchnia:

  •  błyszcząca
  •  matowa.

   Nasze obrączki ślubne,  wykonane zostały metodą bezszwową. Oznacza to, iż nie maja miejsca lutowania, można  je więc swobodnie powiększać lub zmniejszać, bez ryzyka uszkodzenia. Środek obrączki może mieć kształt półokrągły, dzięki czemu jest bardzo wygodna w noszeniu. Dużo łatwiej też zakłada i zdejmuje się taką obrączkę.

 Dzięki najnowszej technologii, powierzchnia złota jest idealnie gładka, pozbawiona wad odlewniczych (co ma miejsce w przypadku tradycyjnych metod produkcji). Taka lustrzana powierzchnia pięknie odbija światło, sprawiając, iż obrączki prezentują się fenomenalnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl