Jak nosić pierścionek? Sprawdź to!

Jak nosić pierścionek? Sprawdź to!

Masz wiele pierścionków? Zastanawiasz się, czy to na jaki palec włożysz biżuterię ma znaczenie? Jak nosić pierścionek? Dawniej istniały konkretne zasady, które jasno określały, kto i na jaki palec może założyć biżuterię. Jak jest dzisiaj? Sprawdź to!

 

Jak nosić pierścionek, który nie jest obrączką?

Jesteś mężatką? Zastanawiasz się jak nosić pierścionek, który nie jest obrączką? Czy to w ogóle wypada? To, że wyszłaś za mąż nie znaczy, że jesteś skazana na noszenie tylko i wyłącznie obrączki. Wystarczy, że będziesz pamiętała o kilku zasadach. Palec serdeczny u prawej ręki jest zarezerwowany na obrączkę, a u lewej na pierścionek zaręczynowy. Najlepiej, żebyś inną biżuterię zakładała na palec środkowy. W ten sposób nie złamiesz zasad savoi-viver’u. Pamiętaj, o tym, żeby biżuteria na twoich rękach korespondowała ze sobą i tworzyła spójny wizerunek.

 

Co oznacza pierścionek na kciuku?

Jak nosić pierścionek? Czy można założyć go na kciuk? Oczywiście! Ostatnio jest to bardzo modne. Wiele osób kupuje specjalne obrączki lub inne pierścionki i zakłada je na ten właśnie palec. Dodatkowo noszenie biżuterii na kciuku jest bardzo wygodne i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków. W tym miejscu zakładają go także osoby homoseksualne. To jeden ze sposobów zakomunikowania światu ich orientacji.

 

Czy można nosić pierścionek na palcu wskazującym?

Zastanawiasz się jak nosić pierścionek? Chciałabyś go założyć na palec wskazujący? Obrączkę w tym właśnie miejscu zakładają wyznawcy judaizmu. W dawnych czasach pierścionek na palcu wskazującym był symbolem bogactwa i władzy. Dzisiaj biżuterii na drugi palec od kciuka nie zakłada się tak często. Decydują się na to osoby eleganckie, śledzące modowe trendy i pewne siebie.

 

Mały palec – odpowiednie miejsce na pierścionek?

Jak nosić pierścionek? Czy można go założyć na mały palec? Biżuterię w tym miejscu noszą zwykle mężczyźni, którzy zdecydowali się na sygnet. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ty również zakładała pierścionek na mały palec. Pamiętaj, żeby wybrać odpowiedni rozmiar. Ostatni palec od kciuka jest najszczuplejszy dlatego biżuteria musi być idealnie dopasowana, w przeciwnym razie zgubisz pierścionek.

Jak widzisz, dawniej obowiązywały różne zasady noszenia pierścionków. Zakładanie biżuterii na ręce było uzależnione od posiadanego majątku i statusu społecznego. Dzisiaj jest już inaczej. Noszenie pierścionków nie jest obwarowane zasadami. Ich miejsce na ręku wyznaczają aktualne modowe trendy. Oczywiście wyjątek stanowi palec serdeczny – nadal zarezerwowany na obrączkę i pierścionek zaręczynowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl