Ile waży obrączka? Sprawdź od czego zależy masa pierścionka

Ile waży obrączka? Sprawdź od czego zależy masa pierścionka

Ile waży obrączka? Czy znajomość masy pierścionka jest ci do czegoś potrzebna? Wagę biżuterii bardzo łatwo sprawdzić. Warto wiedzieć, że jej ciężar nie do końca przekłada się na wygląd. Obrączka może ważyć mało i być prawdziwym dziełem

jubilerskiej sztuki. Sprawdź co ma wpływ na masę pierścionka.

 

Dużo zależy od rozmiaru

Chcesz kupić pierścionek ślubny? Zastanawiasz się ile waży obrączka? Nie wiesz od czego to zależy? Duży wpływ na masę biżuterii ma jej rozmiar. Najczęściej jest tak, że większa obrączka waży więcej niż mniejsza. To dlatego inny ciężar ma pierścionek, który nosi mężczyzna, a inny ten, który wkłada kobieta. Warto o tym pamiętać, podczas kupowania obrączek. To, że biżuteria twojej narzeczonej jest lżejsza nie oznacza, że jubiler próbuje cię oszukać. Po prostu ma ona mniejsze palce niż ty, więc do zrobienia pierścionka zużyto mniej kruszcu.

 

Kamienie szlachetne mają wpływ na wagę obrączki

Ile waży obrączka? Co jeszcze oprócz rozmiaru ma wpływ na wagę pierścionka? Coraz bardziej popularne wśród narzeczonych są obrączki z kamieniem szlachetnym (np. diamentem) lub takie wykonane z dwukolorowego złota. Kamień najczęściej umieszcza się w pierścionku kobiety. Dzięki temu jest on nie tylko oryginalny, ale także niezwykle elegancki. Zarówno kamień, jak i dwa rodzaje złota (np. połączenie żółtego i białego kruszcu) mają wpływ na wagę obrączki. Masa obrączki będzie większa lub mniejsza w zależności od jakości próby danego rodzaju kruszcu.

 

Jak dowiedzieć się ile waży obrączka?

Chcesz dowiedzieć się ile waży obrączka? Zastanawiasz się jak to zrobić? Możesz oczywiście spróbować zważyć pierścionek w domu, ale ten pomiar może okazać się złudny. Jubiler do każdego zakupu dodaje certyfikat, w którym umieszczone zostały najważniejsze informacje dotyczące sprzedanej biżuterii. Możesz z niego odczytać wagę obrączki. Zgubiłeś gdzieś ten dokument? Nie martw się! Po prostu udaj się do najbliższego salonu jubilerskiego i poproś specjalistę o ocenę wagi pierścionka.

 

Jaką obrączkę wybrać: lekką, czy ciężką?

Wiesz już jak sprawdzić ile waży obrączka i od czego zależy jej masa. Zastanawiasz się jaką obrączkę wybrać: lżejszą, czy cięższą? Jakie rozwiązanie będzie praktyczniejsze na co dzień? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby, która będzie nosiła pierścionek. Niektórzy zawsze wybierają ciężką biżuterię, bo lubią czuć, że ją noszą. Uważają też, że takie mocne akcenty lepiej wpisują się w ich styl i osobowość. Inni wolą bardziej subtelne i delikatne rozwiązania. Warto przymierzyć zarówno lekką, jak i ciężką obrączkę i zdecydować, w której się lepiej czujesz.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl