Dlaczego klasyczny pierścionek zaręczynowy to najlepszy wybór?

Dlaczego klasyczny pierścionek zaręczynowy to najlepszy wybór?

Zaręczyny to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu pary. Każdy mężczyzna stara się zaplanować je jak najbardziej spektakularnie, aby zapadły w pamięci na długo. Wybór miejsca i czasu, w którym zadasz to ważne pytanie, nie będą kompletne, jeśli nie zorganizujesz wcześniej odpowiedniego pierścionka. Ich wybór jest nieograniczony, a w tym nadmiarze łatwo się pogubić. Dlatego dziś podpowiemy Ci, dlaczego klasyczny pierścionek zaręczynowy to najlepszy wybór.

 

Klasyczny pierścionek zaręczynowy jest uniwersalny

Choć kobiety czasem lubią ekstrawagancję, są takie kwestie, w których przemawia przez nie pragmatyzm. Jedną z nich jest dobór biżuterii. Choć wiele pań może zaszaleć z fryzurą, kolorem pomadki czy lakieru do paznokci, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak pierścionki, chętniej sięgną po stylowe rozwiązania. I właśnie dlatego klasyczny pierścionek zaręczynowy jest najlepszym pomysłem, gdy zastanawiasz się, który z nich wybrać. Taki model będzie pasował do wszystkiego, co Twoja ukochana założy. A to ważna kwestia, zważywszy, że nosi się go codziennie, do końca życia. Są osoby, które po zamążpójściu noszą samą obrączkę, jednak urok pierścionka zaręczynowego skłania, by jeszcze z niego nie rezygnować. Gdy podarujesz ukochanej ten klasyczny pierścionek, z pewnością będzie bardzo zadowolona.

 

Pierścionek z jednym brylantem

Jeśli zastanawiasz się, jaki to jest klasyczny pierścionek zaręczynowy, spieszymy z odpowiedzią. Powinien być on wykonany z żółtego złota i posiadać jeden kamień, najlepiej, aby był to bezbarwny brylant. To właśnie te kamienie najchętniej wybierane są przez jubilerów tworzących uniwersalne i ponadczasowe dzieła sztuki jubilerskiej. Korona, w której umieszczony jest kamień, powinna być z białego złota, dzięki czemu nie zmienia się jego barwa. W ten sposób widoczna jest pożądana gra barw, czyli brylancja. Cała szyna pierścionka powinna być delikatnie wznosząca i zwężająca się ku kamieniowi, co także wpływa na jego idealną ekspozycję. Takie połączenie prostoty i elegancji sprawia, że pierścionek można nazwać klasycznym.

 

Wariacje na temat pierścionka

Choć ten klasyczny pierścionek zaręczynowy jest najbezpieczniejszym wyborem, są też inne jego wersje. Istnieją modele z większą ilością kamieni, które otaczają skoncentrowany wewnątrz kolorowy rubin lub szafir. Są też takie, które łączą w sobie białe i żółte złoto, tworząc niestandardową szynę. Wreszcie pierścionki zaręczynowe mogą być tak wykonane, że żaden kamień nie wystaje ponad szynę, tworząc gładką płaszczyznę, niczym obrączka. To, który z nich wybierzesz, zależy od Twoich preferencji, ale pamiętaj, że to Twoja ukochana będzie go nosić codziennie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl