Dlaczego powinieneś kupić u nas

Dlaczego powinieneś kupić u nas pierścionek zaręczynowy z brylantem.

   Jesteśmy firmą, która specjalizuje się w produkcji pierścionków z brylantami. Wszystkie pierścionki, które znajdują się w naszej ofercie zostały zaprojektowane i wyprodukowane w naszej firmie. O najwyższej jakości naszych produktów niech świadczy fakt, iż wykonywane są one wg najwyższych światowch standardów. Proces projektowania to specjalny program komputerowy 3D; w nim powstają projekty z dokładnością projektowania do 0.01 mm.

 Projekt pierścionka wykonany w programie graficznym 3 D

   Następny etap to wydruk projektu na drukarce 3D, w formie wosku. Tak powstały produkt, jest idealnie równy, prosty, symetryczny, wszystkie powtarzalne elementy, jak np łapki trzymające kamień są tej samej grubości, długości, tego samego kształtu. 

   Następnie, woskowy wydruk, odlewany jest na własnej linii odlewniczej, dzięki czemu jakość odlewu jest najwyższej jakości. Nie ma w nim żadnych wad odlewu, dzięki czemu powierzchnia jest idealnie gładka i błyszcząca. 

   Pierścionki wykonane są z dwóch elementów złota, białego i żółtego, trwale połączonych ze sobą.  Kamień zawsze oprawiony jest w białym złocie, dzięki czemu zachowuje swą naturalną barwę. Oprawa kamienia w żółte złoto sprawia, że w kamieniu odbija się żółty kolor złota, i pomimo iż jest w rzeczywistości biały, sprawia on wrażenie żółtego, co nie jest pożądaną rzeczą. Chodzi przecież o to, aby kamień miał barwę białą, i aby tę barwę ładnie wyeksponować, co przyczyni się do podniesienia parametrów brylancji. 

   Kamienie zakuwane są ręcznie pod mikroskopem przy 20 - krotnym powiększeniu. Oprawa ta gwarantuje precyzję i bezpieczeństwo osadzenia. 

   Pierścionki wykonane są bardzo solidnie, mają bezpieczną i stabilną konstrukcję, łapki trzymające kamienie są właściwych rozmiarów, szyny o odpowiedniej grubości gwarantują, iż podczas użytkowania pierścionki nie deformują się.

   Brylanty, które wykorzystujemy do produkcji naszej biżuterii, spełniają wszelkie normy obowiązujące w branży jubilerskiej. 

   Diament jest minerałem, odmianą węgla krystalizującego w układzie regularnym. Jest to najtwardszy minerał jaki występuje w przyrodzie. Przy słowie ,,diament,, nie należy stosować dodatkowych określeń świadczących o jego autentyczności, gdyż samo użycie słowa ,,diament'' potwierdza ten fakt. 

   Nazwa danego szlifu, powinna być podawana tylko w połączeniu z właściwą nazwą obrabianego materiału. Np rubin o szlifie brylantowym. Diamenty o szlifie brylantowym, mogą być przedstawiane jako ,,brylant'', bez dodatkowego opisywania materiału. Czyli zamiast określenia, diament o szlifie brylantowym, używamy słowa brylant.

Ich klasa oceniana jest w oparciu o zasadę 4C.

c - carat [masa]; jednostka masy kamienia, 1 carat to 0.2 gr. Jedno-karatowy diament o szlifie brylantowym ma średnicę 6.5 mm. 

c - colour [kolor]; jest to kryterium określające barwę kamienia; skala od D - Z. Barwa o klasie H, jest nie jako granicą oddzielającą  kamienie białe od  żółtych. Przyjmuje się, iż kamień o klasie H, jest kamieniem o barwie białej, natomiast poniżej tej klasy, I - J to już kamienie o zabarwieniu żółtym. Oceny dokonuje się, używając kamieni porównawczych, przy białym dziennym świetle.

c - clarity [czystość]; kryterium to opisuje czystość kamienia, czyli ilość i wielkość wewnętrznych inkluzji, zanieczyszczeń, oraz zewnętrznych - skaz. Kamień oglądany jest pod lupą, przy 10 krotnym powiększeniu; skala od IF - P2

 IF - [Internally flawless],  kamień lupowo czysty.

VVS1-VVS2 - [Very very small inclusions], bardzo bardzo małe inkluzje, bardzo trudno zauważalne przy 10 krotnym powiększeniu.

VS1-VS2 - [Very small inclusions] bardzo małe inkluzje, trudno zauważalne przy 10 krotnym powiększeniu.

SI1-SI2 - [Small inclusions] małe inkluzje, łatwo zauważalne przy 10 krotnym powiększeniu, ale co ważne, inkluzje te nie są widoczne gołym okiem.

P1-P2 - [Pique] inkluzje widoczne gołym okiem.

c - cut [szlif]; podczas oceny szlifu brylantowego, czyli forma okrągła, mająca w górnej części (koronie) 33 fasety w tym taflę, zaś w dolnej (pawilonie), 25 faset w tym kolet, dokładnej analizie podlegają trzy parametry szlifu.

Proporcje -

Symetria -

Jakość polerowania

Idealny szlif to taki, w którym następuje całkowite wewnętrzne odbicie światła dając najwyższą brylancję.

Excellent ( doskonała)

Very Good (bardzo dobra)

Good (dobra)

Fair (zadowalająca)

Poor (słaba)

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl