Pierścionek R160, 15 brylantów 0.44 ct

Pierścionek zaręczynowy z brylantami
  • promocja
  • nowość
Dostępność: chwilowo niedostępny
Cena: 4 690,00 zł 5 590,00 zł 4690.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 5
Kod produktu: R160

Opis

Bezpłatna wysyłka

Gwarancja bezterminowa

Darmowa korekta

Certyfikat jakości

 


W pierścionku został oprawiony 1 brylant 0.30 ct E/SI2 z certyfikatem międzynarodowym plus boczne kamienie 14 szt 0.14 ct F - G/VS. 

 CERTYFIKAT MIĘDZYNARODOWY GIA  z inskrypcją laserową na rondyście - klasa kamienia potwierdzona przez niezależny instytut gemmologiczny

  • 0.30 ct
  • barwa E
  • czystość SI2
  • szlif 3 x Excellent
  • wymiary 4.27 - 4.30 x 2.70 [mm]

Niezwykle efektowny pierścionek z brylantami na zaręczyny. Kompozycja w całości wykonana z żółtego złota w próbie 0.585. Centralny diament oprawiony został w koronę zbudowaną z czterek łapek, ułożonych w kształt litery V. Taka kompozycja doskonale eksponuje brylant. Dzięki tej oprawie możemy podziwiać geniusz natury i człowieka jakim jest oszlifowany diament.

Diament stworzyła natura, natomiast brylant, czyli szlif brylantowy to pierwiastek geniuszu człowieka. Diament ubrany w szlif brylantowy to esencja piękna . To taka para, która bez siebie nie może istnieć, każde z nich z osobna niewiele znaczy. Sam diament to tylko odrobina matowego minerału, natomiast szlif brylantowy to zlepek informacji na kartce papieru. Dopiero razem, niejako zastygnięci w miłosnym uścisku tworzą niewiarygodne piękn

Szyna pierścionka pełna elegancji, asymetryczna, delikatnie falowana. Po jej obydwu stronach wkomponowanych zostało po 7 brylantów, każdy o średnicy 1.3 mm. Kamienie oprawione są w subtelne, prawie niewidoczne łapki. Tak duża ilość kamieni na szynie, w sumie 14 sztuk, sprawia iż pierścionek prezentuje się bardzo efektownie.


 W pierścionku oprawiony został piękny brylant o masie 0.30 ct oraz klasie E/SI2. Jakość kamienia potwierdza międzynarodowy certyfikat jakości, najbardziej renomowanego amerykańskiego instytutu gemmologicznego  GIA. Na kamieniu laserem, został wypalony nr certyfikatu: 2406693931.

Poniższe zdjęcie obrazuje przykładową inskrypcję laserową na rondyście kamienia wykonaną przez instytut gemmologiczny GIA.


 Barwa diamentu została określona jako E - piękna biel. Jest to druga najwyższa i zarazem najrzadsza klasa barwy diamentu. CZYSTA BIEl - to najbardziej ceniona i zarazem najrzadziej występująca barwa diamentu, oczywiście nie licząc barw fantazyjnych takich jak np diament o barwie różowej czy niebieskiej. Taki biały diament prezentuje się fenomenalnie. Gra barw która wydobywa się z niego poprzez rozszczepienie światłą białego na jego składowe, jest imponująca. Obserwujemy na powierzchni kamienia prawdziwą grę barw, piekną tęczę; kolory niebieski, zielony czy czerwony żarzą się na powierzchni  faset korony niczym kolorowe świetliki - zamigotał świat tysiącem barw ... 


 Czystoś przedstawianego diamentu to dobra klasa SI2. Inkluzje są zauważalne dopiero przy użyciu lupy achromatycznej-aplanatycznej, która powiększa dziesięciokrotnie. Inkluzje są nieznaczne. Diament jest bardzo klarowny, pozbawiony chmur wodoru, które sprawiają iż kamień jest mętny i niewyrazisty.


 Szlif diamentu to fenomenatne 3 x Excellent. Wszystkie parametry szlifu BRYLANTOWEGO takie jak:

  • proporcje
  • symetria
  • jakość polerowania

uzyskały najwyższą możliwą ocenę - WSPANIAŁY.

Szlifierz wykonał fenomenalną pracę. To wręcz nieprawdopodobne, iż tak mały przedmiot o wymiarach 4.33 - 4.35 x 2.70 mm, ma 58 faset, którą maja idelanie symetryczne  położenie, wielkość, kształt, ostre krawędzie, idealnie wypolerowaną powierzchnię. Średnica kamienia w stosunku do jego wysokości ma odpowiednie proporcje, tak aby światło wpadające do kamienia odbiło się pod odpowiednim kontem od faset jego pawilonu i zostało rozszczepione przez fasety korony - świetna robota.


Wpisując numer certyfikatu na stronę instytutu GIA możecie Państwo zapoznać się z elektroniczną wersją certyfikatu, zapisaną w bazie danych GIA : https://www.gia.edu/report-check?reportno=2406693931

Poniżej przedstawiamy elektroniczną wersję certyfikatu pobraną ze strony instytutu GIA. Przy zakupie pierścionka otrzymują Państwo oryginalny certyfikat GIA.


 

 


 

Parametry techniczne pierścionka:


Rodzaj biżuterii: Pierścionek zaręczynowy


Surowiec: Złoto 0.585, żółte złoto


Masa pierścionka: 2.20 - 2.60 [gr]


Ilość i rodzaj kamieni: 15 Diamentów


Rodzaj szlifu: Brylantowy


Masa kamieni: 1/ 0.30 [ct] 14/ 0.14 [ct]


Barwa: E / F - G


Czystość: SI2 + VS


Wymiary kamieni: 1/ 4.27 - 4.30 x 2.70 [mm] 14/ 1.30 [mm]


Wymiary: średnica korony: 5.50 [mm], wysokość korony: 4.50 [mm], szerokość szyny: 1.90 [mm]


 
 
 
Pracownia jubilerska
 
Posiadamy własną pracownię jubilerską w Warszawie to serce naszej firmy tu powstają bardzo wysokiej jakości produkty, które sprawiają Państwu radość na co dzień.
 
Własna pracownia niesie ze sobą wiele korzyści dla klienta. Możliwość modyfikacji zamówienia, proces pełnej personalizacji tworzenia biżuterii pod charakter klienta.
 
 
 

 

 

 

 

Jakość potwierdzona Certyfikatem PTGem

 

Jakość diamentów oraz złota potwierdzona jest certyfikatem. Wystawiony został przez dyplomowanego rzeczoznawcę. Diamenty o masie 0.3 ct lub wyżej dodatkowo posiadają certyfikat Międzynarodowego Instytutu Gemmologicznego HRD, GIA lub IGI.

 

Dane techniczne

Kruszec żółte złoto
Kamień centralny diament
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl